Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
16 sierpnia 2018
15 SIERPNIA 2018 r. - WĄSOSZ - UROCZYSTE ODSŁONIĘCIE POPIERSIA MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO.
Z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 98 rocznicy Bitwy Warszawskiej w Wąsoszu dokonano uroczystego osłonięcia popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Obchody rozpoczęła Msza św. w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Wąsoszu, po której korowodem udano się pod pomnik upamiętniający Tragedię Smoleńską i Zbrodnię Katańską. Właśnie w tym miejscu Burmistrz Wąsosza wraz
z uczniami klasy mundurowej liceum w Wąsoszu dokonał odsłonięcia popiersia. Następnie w asyście warty honorowej wystawionej przez 4 Batalion Inżynieryjny w Głogowie, poszczególne delegacje złożyły wieńce i kwiaty. Wojskową Komendę Uzupełnień w Głogowie reprezentował por. Artur Olszewski.    
Po złożeniu przez poszczególne delegacje kwiatów oraz wieńców, Burmistrz Wąsosza dokonał wręczenia pamiątkowych medali z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego, wybitego  z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych wraz z Burmistrzem Zbigniewem Stuczykiem na czele, przedstawiciele służb mundurowych wojska i policji, instytucji, szkół, poczty sztandarowe, duchowieństwo, kombatanci, dzieci, młodzież oraz mieszkańcy gminy Wąsosz.

generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie
Wojska Polskiego 58
67-200 Głogów
tel. 261678155
fax. 261678167
wkuglogow@ron.mil.pl