Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
16 sierpnia 2018
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO.
W dniu 15 sierpnia 2018 r., przy Pomniku Sapera w Głogowie, w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbył się uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego, obchodzonego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r, w którym oprócz żołnierzy i pracowników wojska, uczestniczyło wielu zaproszonych gości.


Podczas uroczystości żołnierzom i pracownikom Głogowskiego Garnizonu wręczono akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe, odznaczenia oraz listy gratulacyjne. WKU w Głogowie reprezentował pan mjr Dariusz Mistrzak - Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Głogowie.
Następnie, w ramach Święta Tradycji i Kultury Ziemi Głogowskiej, pod Głogowską Kolegiatą odbył się festyn pod nazwą „W cieniu Kolegiaty”. Były to połączone uroczystości powiatowe, kościelne i wojskowe. Swoje stoiska z różnymi wyrobami artystycznymi oraz smakołykami prezentowały poszczególne gminy Powiatu Głogowskiego.
Na kolegiackim placu odbyła się prezentacja sprzętu wojskowego przygotowana przez żołnierzy z 4 batalionu inżynieryjnego w Głogowie, a dodatkową atrakcją był pokaz sprzętu wojsk amerykańskich z  91 Batalionu Inżynieryjnego US Army stacjonującego w Bolesławcu.
Swoje stoisko promocyjne zaprezentowała Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie, na którym można było dowiedzieć się o warunkach naboru do różnych form służby wojskowej, w tym przede wszystkim o służbie przygotowawczej do której aktualnie prowadzony jest nabór. Zainteresowanym osobom oprócz informacji przekazano ulotki informacyjne i materiały promocyjne.

Dołączona galeria zdjęć: ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO.
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie
Wojska Polskiego 58
67-200 Głogów
tel. 261678155
fax. 261678167
wkuglogow@ron.mil.pl